Odwiedź spa i ciesz się relaksem!

Spa

SPA to wspaniałe miejsce dla duszy i ciała. Każda kobieta i mężczyzna powinni skorzystać z takie wypoczynku, zwłaszcza po wyczerpującej pracy.

Jakie zabiegi upiększające warto wykonać?

W SPA można wykonać zabiegi na całe ciało, w tym antycellulitowe. Polegają one na wykonaniu peelingu ciała oraz nałożenia serum z maską. Dzięki temu skóra stanie się bardziej ujędrniona. Są także zabiegi na twarz z użyciem ampułek oraz masek ulgowych o działaniu nawilżającym. Wiele SPA posiada również bardzo bogatą ofertę zabiegów na dłonie i stopy. 
Niektóre SPA w ofercie mają specjalistyczne zabiegi laserowe, a także wykorzystujące fale radiowe. Pobudzają one odnowę komórek i są stosowane m.in. na skórę twarzy i szyi.

SPA to również ośrodki, gdzie można wejść do sauny suchej lub mokrej, co wpływa bardzo pozytywnie na nasz organizm, relaksując mięśnie i wzmacniając układ odpornościowy.

Wiele zabiegów w SPA łączą leczenie z relaksacją. Takim zabiegiem jest m.in. zabieg parafinowy, który pomaga pozbyć się stanu zapalnego, a jednocześnie pod wpływem ciepła rozluźnia mięśnie i pomaga w odpoczynku. 

spa zabiegi

Jakie kosmetyki do pielęgnacji ciała wybrać?

Oprócz zabiegów ważna jest również domowa pielęgnacja. Kosmetyki powinny być wybierane ze względu na skład i dopasowanie do naszego problemu skórnego. Do skóry suchej należy wybrać kosmetyki z kwasem hialuronowym. Z kolei cera tłusta i mieszana powinna mieć odżywienie w postaci kosmetyku z glinką. Posiada ona krzem, który normalizuje skórę, zmniejsza wydzielanie się sebum i dodatkowo łagodzi stany zapalne.

Jakie zabiegi można wykonać w SPA?

W SPA znaleźć można: 

  • masaże lecznicze i relaksacyjne,
  • zabiegi upiększające,
  • zabiegi relaksacyjne, w tym kąpiel ziołową lub w piwie, 
  • zabiegi wodne - masaż podwodny, jacuzzi.

Wiele zabiegów jest dostosowanych do potrzeb klientów, dlatego wśród SPA są ośrodki lecznicze, pomagające osobom z bólem kręgosłupa, a także po zabiegach chirurgicznych. W takich miejscach jest też lekarz, który dobiera odpowiednie zabiegi do każdego gościa.