Sauna lodowa - jak działa?

Sauna lodowa

27-02-22

Ideą sauny lodowej jest wystawienie ciała na działanie ekstremalnego ciepła i zimna w celu poprawy krążenia, łatwiejszego pocenia się i detoksykacji skóry. Choć nie jest to tradycyjna sauna, jej posiadanie przynosi wiele korzyści. Sauna lodowa może być zbudowana w domu lub zakupiona jako zestaw, który można zainstalować niemal wszędzie. Działanie sauny lodowej polega na umieszczeniu gorącego, parowego powietrza po jednej stronie i mroźnego powietrza po drugiej stronie, tak że gdy gorące powietrze spotyka się z zimnym, następuje kondensacja, która zamraża się w lód. Oznacza to, że siedząc w bardzo gorącym pomieszczeniu, jednocześnie odczuwasz chłód.

Jak często można korzystać z sauny lodowej?

Chociaż z sauny lodowej można korzystać tak często, jak się chce, zaleca się wypróbowanie jej przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej jest zacząć od niższej temperatury i stopniowo ją zwiększać. W ten sposób można powoli przyzwyczaić się do ekstremalnych temperatur i uniknąć wypadków.

Maksymalny czas przebywania w saunie lodowej wynosi 15 minut. Jednak już po 5 minutach można zauważyć pozytywne skutki korzystania z sauny. Osoby, które dopiero zaczynają korzystać z sauny lodowej, mogą chcieć nie korzystać z niej podczas choroby lub infekcji. Powodem tego jest fakt, że ekstremalne temperatury mogą sprawić, że będziesz bardziej podatny na infekcje, a sauna lodowa może zwiększyć ryzyko ich wystąpienia.

sauna lodowa

Czy sauna lodowa jest bezpieczna?

Sauna lodowa jest bardzo bezpieczna pod warunkiem, że zachowasz ostrożność. Należy upewnić się, że jest się nawodnionym, pić dużo wody przed i po korzystaniu z sauny. Ekstremalne temperatury mogą spowodować obfite pocenie się, utratę dużej ilości wody i odwodnienie. Podczas korzystania z sauny lodowej użytkownik jest narażony na działanie ekstremalnych temperatur, co może być niebezpieczne.

Aby zachować bezpieczeństwo, należy zawsze upewnić się, że w pomieszczeniu znajduje się ktoś jeszcze. Należy także upewnić się, że w pobliżu nie ma niczego, co mogłoby się zapalić lub stopić, np. klosza lampy. W przypadku poważnych schorzeń przed skorzystaniem z sauny lodowej należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli masz osłabiony układ odpornościowy, najlepiej unikaj ekstremalnych temperatur, ponieważ mogą one zwiększyć podatność na infekcje.

Jakie są zalety sauny lodowej?

Do wielu zalet sauny lodowej należą:

  • Podkręcenie metabolizmu - ekstremalne temperatury podkręcają metabolizm, co pomaga spalić więcej kalorii i schudnąć.
  • Lepszy przepływ krwi - Zwiększony przepływ krwi pomoże poprawić krążenie, co może pomóc w bólach stawów i mięśni.
  • Lepsza detoksykacja - ekstremalne temperatury i zwiększone pocenie się pomogą Twojemu organizmowi uwolnić toksyny i zanieczyszczenia.
  • Gładsza skóra - Zwiększony przepływ krwi może poprawić wygląd skóry i sprawić, że będzie ona gładsza i bardziej miękka w dotyku.
  • Lepszy sen - lepszy sen wynikający ze wszystkich powyższych korzyści może pomóc Ci poczuć się bardziej energicznym w ciągu dnia i poprawić jakość Twojego życia.
  • Lepszy nastrój - nie tylko poprawi się Twój sen, ale także Twój nastrój stanie się bardziej pozytywny dzięki zwiększonej ilości melatoniny w organizmie.

Dodane przez użytkownika [email protected]

Wpisy dotyczace artykułu

Ostatnio na naszym blogu