Jak wygląda masaż tajski?

Masaz tajski

13-10-21

Masaż tajski - przeciwwskazania

Nie ma większych przeciwwskazań do masażu tajskiego, chyba że jesteś w ciąży lub masz przepuklinę. Jeśli masz wcześniejsze problemy zdrowotne lub przyjmujesz leki, przed umówieniem się na masaż tajski należy skonsultować się z lekarzem.

Istnieje kilka drobnych przeciwwskazań, ale żadne z nich nie stanowią poważnego problemu. Mogą to być np:

  • Niedawny zabieg chirurgiczny - masaż tajski może być zbyt bolesny, jeśli niedawno przeszedłeś zabieg chirurgiczny, zwłaszcza brzuszny.
  • Infekcje - chociaż jest mało prawdopodobne, aby masaż tajski spowodował infekcję, należy zachować ostrożność w przypadku ran lub infekcji w dowolnym miejscu ciała.
  • Słabe krążenie - jeśli masz słabe krążenie, lepiej nie poddawaj się masażowi tajskiemu, ponieważ może on pogorszyć problem.

Masaż tajski - wskazania

Z drugiej strony, jeśli chcesz się zrelaksować, odstresować i poprawić krążenie, masaż tajski jest świetnym zabiegiem, z którego warto skorzystać. Może on pomóc w:

  • Napięcie mięśniowe - niezależnie od tego, czy jest ono wynikiem stresu, czy nadmiernego wysiłku, masaż tajski to świetny sposób na rozluźnienie napiętych mięśni.
  • Słabe krążenie - przy słabym krążeniu mięśnie mogą być napięte, ponieważ nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu. Masaż tajski może poprawić krążenie, co z kolei może pomóc rozluźnić napięte mięśnie.
  • Ból - Jeśli cierpisz na chroniczny ból, masaż tajski może pomóc w jego uśmierzeniu. Może on nawet pomóc w zwalczaniu bólu związanego z urazami sportowymi.
  • Stres - każdy z nas doświadczył tego uczucia przytłoczenia i stresu. Masaż tajski może pomóc w złagodzeniu napięcia psychicznego i fizycznego, które towarzyszy stresowi.
masaz tajski jak wyglada

Masaż tajski - dla kogo?

Jak już wspomnieliśmy, masaż tajski jest dobry dla każdego. Może być szczególnie korzystny, jeśli masz pracę wymagającą dużo siedzenia lub jeśli cierpisz na chroniczny ból. Może być również pomocny, jeśli jesteś zestresowany lub chcesz poprawić krążenie.

Masaż tajski można traktować jako kompleksową terapię na wszystkie dolegliwości. Jeśli chciałbyś spróbować masażu tajskiego, ale nigdy wcześniej go nie wykonywałeś, nie musisz się martwić. Jest to bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg. Należy jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Należy również upewnić się, że osoba wykonująca masaż jest przeszkolona.

Masaż tajski - wady

Jeśli zamierzasz poddać się masażowi tajskiemu, musisz się przygotować. Może on być nieco bolesny, zwłaszcza jeśli masz dużo węzłów w mięśniach. Ponadto, jak już wspomnieliśmy, masaż tajski może być nieco kłopotliwy, ponieważ często wykorzystuje się do niego olej. Mimo to masaż tajski jest świetnym sposobem na relaks i odstresowanie. Jeśli odwiedzasz Tajlandię, z pewnością powinieneś dodać go do swojej listy zajęć. A jeśli chcesz spróbować go w domu, zawsze możesz znaleźć masażystę, który oferuje sesje w Twoim mieście.

Jeśli chcesz spróbować masażu tajskiego w domu, olejki do masażu tajskiego można kupić w większości drogerii. Można też przygotować własny olejek do masażu ze składników, które prawdopodobnie już masz w domu. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a jednocześnie uzyskanie korzyści płynących z profesjonalnego masażu tajskiego.

Dodane przez użytkownika cate.cate@wp.pl

Wpisy dotyczace artykułu

Ostatnio na naszym blogu